old-lady-is-testing-blood-sugar-level-using-blood-sugar-test-kid-set_1150-14495

הסוכרת היא מגפה עולמית אפשר לאזן אותה

לפני למעלה מעשור הכריז האו"ם על מחלת הסוכרת (סוג 2) כמגפה. על פי נתוני המועצה הלאומית לסוכרת חיים בישראל כחצי מיליון בני אדם שחולים בסוכרת ועוד חצי מיליון בני אדם מוגדרים כחולי סוכרת סמויה  או טרום סוכרתיים בכל שנה מצטרפים 30 אלף איש בישראל לרשימה הארוכה של חולי הסוכרת. על פי הנתונים קרוב ל-3,000 בני אדם מתים מידי שנה מהמחלה או מסיבוכים שנגרמים בעטיה של המחלה. בעולם המחקר הרפואי קיימת הערכה לפיה שיעורי התחלואה והתמותה מהסוכרת צפויים לעלות באופן דרמטי בשנים הקרובות.

למה זה קורה?

אחוז ניכר מהתפוצה הרחבה של מחלת הסוכרת, קשור לתהליך מבורך לעצמו, העלייה בתחולת החיים. ככל שבני האדם מאריכים ימים יותר, כך הם חושפים יותר למחלות הקשורות בזקנה של מערכות הגוף. אך לצד זה קיים גורם לא מובטל והוא אורח החיים שאימץ העולם המערבי, הכולל תזונה לקויה ואי הקפדה על פעילות גופנית נכונה. כל אלו גרמו לזינוק הדרמטי במספר החולים בעולם. הערת אזהרה, אם לא נשנה את אורח החיים שלנו לבריא יותר, המגפה עלולה להתפשט לממדים עצומים בהרבה.

מה הם נזקי מחלת הסוכרת?

הנזק הראשון שהמחלה גורמת הוא לכלי הדם. בשל הרמה הגבוהה של הגלוקוז. הפגיעה בכלי הדם מעלה את הסיכוי להופעה של התקף לב ואירועים מוחיים בקרב סוכרתיים. פגיעה במערכת הראיה. אי ספיקת כליות. בישראל הגורם מספר 1 לאי ספיקת כליות היא מחלת הסוכרת. המחלה גם גורמת להופעה של פצעים שאינם מתרפאים ומחייבים לא אחת קטיעה של הגפיים התחתונות.

האם אפשר לרפא את הסוכרת?

סוכרת היא לא מחלה שאפשר לרפא, סוכרת היא מחלה שאפשר לאזן ולשלוט בה. בעזרת תזונה נכונה ואורח חיים בריא, אפשר לאזן את רמות הסוכר בדם ולמנוע את התפתחות הסוכרת מהשלב הטרום סוכרתי לשלב הסוכרתי.

עוד פעם דיאטה?

כשסוכרתיים או אנשים הסובלים מעודף משקל שומעים את המונח "שינוי הרגלי תזונה" הם מיד מתרגמים בראש לדיאטה ואומרים לעצמם: "עוד פעם הרופא רוצה להציע לי דיאטה שאני יחזיק בה מעמד יום יומיים או מקסימום שבוע ושוב אני יחזור לרופא?" בקיצור דיאטה זה משהו שרבים מאתנו צריכים לעשות אבל לא מצליחים.

מה הפתרון?

הפתרון הוא תזונה מותאמת אישית. אחת הבעיות הקשות בדיאטות שהם מציעות תפריט כללי. יש דיאטה נטולת פחמימות ויש דיאטת ירקות ויש דיאטה מסוג כזה ודיאטה מסוג אחר. המשותף לכולם יש לנו מרשם תקפיד על המרשם תוריד את המשקל ותאזן את רמות הסוכר. בעולם מחקר התזונה הגיעו למסקנה ברורה בשנים האחרונות שתזונה היא עניין אישי. ולא רק עניין אישי יש משמעות להרכב הארוחה. יש בן אדם שיאכל שוקולד ורמות הסוכר שלו יעלו ויש אחר שלא. יש בן אדם שיאכל מוצר מסוים לבד ורמות הסוכר שלו יזנקו אבל בשילוב עם מזון אחר דווקא לא תהיה השפעה על רמות הסוכר.

איך בונים תפריט תזונה אישית?

במרכז הסוכרת של "טופז מדיקל", בונים עבורך תפריט תזונה אישית. בניית התפריט מתחילה בפגישה הראשונה במרכז הרפואי שבה תתבצע דיאגנוזה קלינית מקיפה של המצב הרפואי שלך. לאחר מכן  תקבל צ'יפ מיוחד המוצמד לגוף שינתר את מדדי הסוכר במשך שבועיים לאורך כל שעות היממה. במקביל תתבקש לבצע יומן רישום של המאכלים שאותם אכלת.  בסיום המעקב יבנה הצוות הרפואי שלנו תכנית תזונה המותאמת אישית על בסיס הנתונים שינפקו ממכשיר הניתור שנותן תמונה מדויקת אלו מזונות בעלי השפעה שלילית על רמות הסוכר ואלו מזונות משפיעים באופן חיובי על רמות הסוכר בדם. התכנית תבנה בשיתוף פעולה והבנה של הצרכים והרגלי האכילה של כל מטופל.

למה דווקא במרכז לסוכרת של טופז מדיקל?

זמינות תורים ומעטפת מתאימה- זה שם המשחק! מהדו"ח שפרסמה לאחרונה הסתדרות רפואית בישראל עולה שבחלק ניכר מהמקרים תאלצו להמתין כ- 5 חודשים לרופא מומחה לסוכרת (אנדוקרינולוג). ואם תצטרכו בדיקות או ייעוץ של רופא נוסף בתחום תצטרכו להמתין עוד מספר חודשים.

במרכז הסוכרת של טופז מדיקל ישנם גם זמינות תורים גבוהה וגם מעטפת של טיפול בחולי סוכרת. המעטפת כוללת את הצוות הרפואי הבכיר ביותר בניהולה של ד"ר מרגריטה משבי:

  • ד"ר מרגריטה משבי- וולפסון ובעלת ניסיון קליני של 30 שנה בטיפול בחולי סוכרת. מנהלת מחלקה בבית החולים וולפסון.
  • ד"ר משה קוליקבסקי מומחה בעל רקורד עולמי בריפוי פצע סוכרתי ופצעים קשיי ריפוי.
  • ד"ר מתי נוף מבכירי הרופאים המומחים בישראל בתחום האורתופדיה לכף רגל סוכרתית.
  • אחות מוסמכת לטיפול בפצע סוכרתי.

המכלול של הצוות הרפואי וטכנולוגיות מתקדמות מאפשרים במקום אחד להעניק למטופל את הטיפול הטוב והיעיל ביותר עבורו וזאת בזמן הקצר ביותר.

Open chat
שלום במה אוכל לעזור לך?
Powered by